Arhiv: Regionalno stičišče dostojnega dela Celje

REGIONALNO STIČIŠČE DOSTOJNEGA DELA CELJE se nahaja na Regionalni gospodarski zbornici Celje, Ljubljanska cesta 14, Celje v 2. nadstropju.

V stičišču se nudijo brezplačna svetovanja in informiranja v zvezi z vprašanji, ki so vezana na dostojnost dela. Stičišče je tako namenjeno kot delojemalcem  (delavcem, iskalcem zaposlitve, brezposelnim osebam, študentom), kakor tudi delodajalcem oz. njihovim predstavnikom.

Na stičišče se tako na svetovanje ali nasvet obračajo delojemalci z vprašanji kot so:

-          Delodajalec mi noče vročiti pisne pogodbe o zaposlitvi. Kaj narediti?

-          Ali moram res takoj podpisati pogodbo o zaposlitvi ali jo lahko odnesem domov in mirno preberem ter se odločim?

-          Kako naj vem, da me je delodajalec prijavil v sistem socialnih zavarovanj ob sklenitvi delovnega razmerja?

-          Kateri so razlogi, zaradi katerih mi delodajalec lahko poda redno odpoved?

-          Ali obstaja najnižja plača, ki mi jo je delodajalec dolžan izplačati?

Delodajalci pa imajo drugačne probleme:

-          Kakšen plačni model je optimalen?

-          Kakšne so odgovornosti in obveznosti delavcev v delovnem razmerju?

-          Kako ukrepati ob delavčevih kršitvah?

-          Kako izvesti disciplinski postopek?

-          Katera kolektivna pogodba nas zavezuje?

-          Kako določim dopust?

Če se tudi vam porajajo vprašanja v zvezi z dostojnem delom, vabljeni, da obiščete Regionalno stičišče dostojnega dela Celje na Regionalni gospodarski zbornici Celje, Ljubljanska cesta 14. v 2. nadstropju.

Lahko pokličete na tel. št. 03 426 74 03 ali pišete na e-naslov: info@dostojnodelo.si,

vsak delovni dan od 08:00 do 12:00, v sredo do 16:00.

Informiranja in svetovanja so brezplačna.

Vabljeni!

PROJEKT SOFINANCIRATA EVROPSKA UNIJA IZ EVROPSKEGA SOCIALNEGA SKLADA IN REPUBLIKA SLOVENIJA