Arhiv: Inovacije v SAŠA regiji ostajajo na visokem nivoju

Savinjsko-šaleška gospodarska zbornica (SŠGZ) je na priložnostni slovesnosti 21. leto zapored podelila priznanja za najboljše inovacije v SAŠA regiji. Na letošnji razpis SŠGZ je prispelo 14 prijav iz 11 podjetij oziroma prijaviteljev. Pri navedenih inovacijskih projektih je sodelovalo skupno 123 inovatorjev. V primerjavi z lanskoletnim natečajem je bilo prijav za četrtino manj, kar po odzivih iz podjetij lahko pripišemo specifičnim razmeram v spomladanskem obdobju zaradi epidemije covid-19, hkrati pa velja omeniti ugotovitev strokovne komisije, da kakovost prijavljenih inovacij v SAŠA regiji ostaja na visokem nivoju.

Od 14 prispelih inovacijskih prijav je bilo osem produktnih, pet procesnih in ena družbena inovacija. Med prijavitelji so bila tri velika, štiri srednja in tri mikro podjetja ter en zasebni raziskovalec. Komisija, ki jo je imenoval upravni odbor SŠGZ, je dodelila pet zlatih, dve srebrni in sedem bronastih priznanj. Na nacionalno ocenjevanje so se uvrstile tri najbolje ocenjene inovacije:

• naravi prijazna eko sveča podjetja Evegreen d.o.o. iz Velenja

In dva produkta podjetja BSH Hišni aparati iz Nazarij:

• MUM5 s tehtnico in

• samostojni popolnoma avtomatski kavni aparat EQ.500.

Nagrade sta inovatorjem na slovesnosti v vili Bianca v Velenju podelila predsednik Gospodarske zbornice Slovenije Boštjan Gorjup in predsednik Savinjsko-šaleške gospodarske zbornice Tomaž Korošec.

INOVACIJE BREZ PROFESIONALNE PODPORE

Bronasto priznanje

• EASEBelt Dynamic MM (zasebni raziskovalec Srečko Pisnik)

Zlata priznanja

• Samodejna priprava plošč in sortiranje za sušenje z robotskim manipulatorjem (Autotech d.o.o. Velenje)

• Future 4.0 (SAŠA inkubator d.o.o. Velenje)

• Naravi prijazna eko sveča (Evegreen d.o.o. Velenje)

PROFESIONALNO PODPRTE INOVACIJE

Bronasta priznanja

• Reorganizacija skladiščnega poslovanja v glavnem skladišču Premogovnika Velenje (HTZ Velenje I. P. d.o.o.)

• Razstavljanje uporabljenih vijačnih spon K-24 in TH-29 (HTZ Velenje I. P. d.o.o.)

• SmartMForming (Gorenje Orodjarna d.o.o. Velenje)

• Nov pristop k pripravi pitne vode (Komunalno podjetje Velenje d.o.o.)

• Avtomatizacija jamskih črpališč vode (Premogovnik Velenje d.o.o.)

• Kombiniran postopek čiščenja strojev za predelavo plastike (BSH Hišni aparati d.o.o. Nazarje)

Srebrni priznanji

• EcoCareCups (Plastika Skaza d.o.o. Velenje)

• E'DYN modularni električni pogonski sistemi (Podkrižnik d.o.o. Ljubno ob Savinji)

Zlati priznanji

• MUM5 s tehtnico (BSH Hišni aparati d.o.o. Nazarje)

• Samostojni popolnoma avtomatski kavni aparat EQ.500 (BSH Hišni aparati d.o.o. Nazarje)

Posnetek podelitve si lahko ogledate na povezavi Podelitev priznanj za inovacije SAŠA regije.