Arhiv: Gospodarska zbornica Slovenije mednarodno akreditirana za izdajo potrdil o poreklu blaga

1. december 2016

Gospodarska zbornica Slovenija je postala članica Mednarodne akreditacijske verige za potrdila o poreklu blaga (International Certificat of Origin Global Accreditation Chain) in je tako mednarodno akreditirana za izdajo potrdil o poreklu blaga.

Novi obrazci Potrdila o poreklu blaga bodo vključevala mednarodni znak kakovosti ICC/CO. Na voljo bodo v začetku leta 2017.

Potrdila o poreklu blaga bodo bolj prepoznana in imela večjo veljavo v svetu. Mednarodna akreditacija zahteva upoštevanje določenih kriterijev, zato bomo posodobili tudi naše postopke izdaje potrdil.

Od 1. decembra 2016 so na spletni strani na voljo nova navodila in vloge. V večini primerov bodo podjetja na novo oddala samo garantno izjavo, ki bo veljala za celo leto.

Pravila za izdajo potrdil o poreklu blaga
Garantna izjava (velja do konca koledarskega leta, oziroma do spremembe).
Izjava o prevodu, ki jo bodo izpolnili vložniki, v primerih, ko predložijo dokumente v nerazumljivem jeziku in brez uradnega prevoda (npr. v kitajščini).
Izjava glede nepopolnih informacij: za vložnike, ko bodo oddali v potrditev potrdila s pomanjkljivimi informacijami.