Arhiv: Prednovoletno srečanje direktorjev, županov in poslancev Savinjske regije

V Thermani Laško je potekalo tradicionalno srečanje direktorjev, županov in poslancev Savinjske regije, ki ga skupaj organizirajo Regionalna gospodarska zbornica Celje, Savinjsko-šaleška gospodarska zbornica, Območna obrtno podjetniška zbornica Celje in Razvojna agencija Savinjske regije.

Osrednji gost srečanja je bil minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek, ki je spregovoril o letošnjih rezultatih gospodarjenja na nivoju države in pričakovanjih za prihodnje leto. Izrazil je zadovoljstvo nad doseženimi spremembami na področja odprave administrativnih ovir, skeptičen pa je bil glede potrebnih sprememb, ki so potrebne na področju delovnopravne zakonodaje, da bi naredili trg dela bolj fleksibilen in s tem še povečali število delovnih mest. Kot je dejal, v socialnem dialogu na drugi strani v tem trenutku ni pravega razumevanja za tovrstne zakonske spremembe, zato je pomembno, da delodajalske organizacije nadaljujejo z aktivnim sodelovanjem v okviru ekonomsko-socialnega sveta.