Arhiv: Podeljena najboljša priznanja inovatorjem SAŠA regije za leto 2023

Savinjsko-šaleška gospodarska zbornica (SŠGZ) je na 24. podelitvi priznanj za najboljše inovacije v SAŠA regiji podelila 3 zlate, 8 srebrnih, 1 bronasto priznanje in posebno priznanje za prebojno invencijo. Na letošnji razpis SŠGZ je prispelo 13 prijav s strani 8 prijaviteljev in 153 sodelujočih inovatorjev. Priznanja za najboljše inovacije na nacionalni ravni bodo podeljena v okviru Dneva inovativnosti 19. septembra 2023.

Zbrane inovatorje sta nagovorila Samo Mirnik izvršni direktor KLS Ljubno in podpredsednik Savinjsko-šaleške gospodarske zbornice ter Mitja Gorenšček glavni izvršni direktor Gospodarske zbornice Slovenije. Rok Plankelj, direktor Savinjsko-šaleške gospodarske zbornice je poudaril, da nagrajene inovacije izkazujejo velik potencial regijskega  gospodarstva, ki znova dokazuje da vizija, vztrajnost in timski duh štejejo in se v veliki meri prepletajo z miselnostjo vrhunskih športnikov. V obdobju, ki je pred nami je pomembno, da vzpodbujamo, negujemo inovativno žilico, skrb do okolja in s tem krepimo konkurenčnost v podjetjih in med mladimi upi SAŠA gospodarstva.

V nadaljevanju je Boris Pukšič, področni svetovalec Regionalne razvojne agencije za Podravje predstavil Evropsko podjetniško mrežo (EEN). Udeležencem se je predstavila tudi zmagovalna ekipe letošnjega POPRI nacionalnega tekmovanja za najboljšo podjetniško idejo mladih Katja Mogilnicki BacTerra, ki je v mesecu juniju v kategoriji podjetništva do 18 let postala absolutna zmagovalka na mednarodnem tekmovanju Genius Olympiad v New Yorku. Predsednik komisije za ocenjevanje inovacij dr. Marko Uplaznik je predstavil potek ocenjevanja in povedal, da tudi v letošnjem letu kakovost prijavljenih  inovacije v SAŠA regiji ostajajo na visoki ravni.

Nagrade sta inovatorjem na slovesnosti podelila podpredsednik Savinjsko-šaleške gospodarske zbornice Samo Mirnik in direktor Savinjsko-šaleške gospodarske zbornice Rok Plankelj v družbi najboljših slovenskih deskarjev Glorije Kotnik in Tima Mastnaka. Na dogodku so svoje inovacije predstavila podjetja Plastika Skaza, Podkrižnik, Evegreen in Grashka. Za popestritev dogodka so poskrbeli glasbena izvajalca Regen in voditelj Tin Vodopivec.

Na nacionalni nivo so se uvrstile najvišje ocenjene prejemnice zlatih priznanj in prebojna invencija.

Zlata priznanja:

• BSH Hišni aparati Nazarje d.o.o.
    Palični mešalnik Ergomaster z revolucionarno ergonomijo in upravljanjem hitrosti
  • BSH Hišni aparati Nazarje d.o.o.
    Popolnoma avtomatski samostojni kavni aparat EQ900
  • Gorenje d.o.o.
    Premium Induction CELSIUS COOKING

Prebojna invencija

• Grashka d.o.o.
    Fermentirana čičerikina krema

SEZNAM NAGRAJENIH INOVACIJ

ZLATO PRIZNANJE

• Palični mešalnik ErgoMaster z revolucionarno ergonomijo in upravljanjem hitrosti
  • Popolnoma avtomatski samostojni kavni aparat EQ900
  • Premium Induction CELSIUS COOKING

SREBRNO PRIZNANJE

• Sušilniki perila R290
    Gorenje gospodinjski aparati d.o.o.
  • Digitalni dvojček proizvodnje kavnega mlina
  • ASKO Wine Climate Cabinet Undercounter
  • Električno -Edyn- plovilo s sončnimi celicami za rečne plovbe
    Podkrižnik d.o.o.
  • Avtomatiziran zatisk nosilca vodila v pomivalnem stroju
  • HYPMOS Hibridni model za napoved dinamičnega posedanja površine
     Premogovnik Velenje d.o.o.
  •  Linija za sestavo in lepljenje strešnega okna avtodomov in počitniških prikolic
      Autotech d.o.o.
  •  Trajnostna darila z velikim sporočilom
     EveGreen d.o.o.
  • BRONASTO PRIZNANJE
  • Bokashi Organko Essential
    Plastika Skaza d.o.o

POSEBNO PRIZNANJE
Prebojna invencija

• Fermentirana čičerikina krema
    Graska d.o.o.

Seznam nagrajenih inovacij z avtorji in obrazložitvami se nahaja v prilogi.

Vsem inovatorkam in inovatorjem iskrene čestitke!

Partnerji projekta so Ministrstvo za gospodarstvo, šport in turizem, Javna agencija Spirit  in Gospodarska zbornica Slovenije

Foto: Lightshade Visuals