Arhiv: Gospodarstvo enotno za solidarno pomoč in sodelovanje pri obnovi in razvoju

14 gospodarskih organizacij, ki predstavljamo celotno slovensko gospodarstvo, je na predsednika Vlade Republike Slovenije dr. Roberta Goloba in ministrsko ekipo naslovilo pismo, v katerem združeno in enotno poudarjamo  pripravljenost za pomoč pri čim hitrejšem in učinkovitem odpravljanju posledic katastrofalnih poplav in čim prejšnji obnovi.

V pismu smo se gospodarske organizacije predsedniku Vlade in njegovi ekipi zahvalile za hitro ukrepanje ter izrazile spoštovanje do solidarnosti državljank in državljanov ter hvaležnost vsem intervencijskim službam in številnim podjetjem, ki so se klicu na pomoč takoj odzvala.

Predsedniku vlade smo predlagali tudi čim hitrejše srečanje, saj želimo sodelovati pri oblikovanju premišljenih in dolgoročnih odločitev, ki ne bi povzročile dodatnih nepotrebnih pretresov v poslovnem okolju.

Poudarili smo, da je zdaj čas, da se osredotočimo na enotnost in sodelovanje vseh in da želimo v  gospodarstvu sodelovati pri pripravi premišljenih in dolgoročnih odločitev, ki ne bi privedle do dodatnih nepotrebnih pretresov v poslovnem okolju. Okrevanje in obnova bosta dolgotrajen proces in obenem priložnost, da skupaj ustvarimo stabilno in napredno gospodarsko okolje ter oblikujemo trajnostno usmerjeno državo in družbo.

Podpisnice pisma so gospodarske organizacije (po abecednem vrstnem redu):

• Advantage Austria
  • AmCham Slovenija
  • Britansko-slovenska gospodarska zbornica
  • Gospodarska zbornica Slovenije
  • Kmetijsko gozdarska zbornica Slovenije
  • Obrtno podjetniška zbornica Slovenije
  • Sindikat kmetov Slovenije
  • Slovenska-nemška gospodarska zbornica
  • Trgovinska zbornica Slovenije
  • Zadružna zveza Slovenije
  • Združenje bank Slovenije
  • Združenje delodajalcev Slovenije
  • Združenje delodajalcev obrti in podjetnikov Slovenije
  • Združenje Manager

Celotno pismo vam je na voljo na povezavi.